Kalpten Gelen Şarkı

| 21 Ağustos 2009

Bir zamanlar rüyalarının kadınıyla evlenmiş mükemmel bir adam varmış. Sevgileriyle bir kız çocuğu yetiştirmişler. Adam bu zeki ve sevimli kız çocuğunu çok sevmiş.

Daha minicikken onu kucağına alır, ağzıyla melodi tutturur ve odanın etrafında onunla dans eder, “Seni seviyorum, minik kız” dermiş.

Bu mükemmel adam minik kızı hep kucağında büyütmüş ve “Seni seviyorum, minik kız” demiş. Minik kız ara sıra sinirlenir, “Ben artık minik bir kız değilim” dermiş. Adam güler ve “Sen her zaman benim minik kızım olarak kalacaksın” dermiş.

Artık minik olmayan minik kız bir gün evinden ayrılmış ve gerçek dünyanın kapılarından girmiş. Kendisiyle ilgili daha fazla şey öğrendikçe babasını da daha iyi tanımaya başlamış. Onun gerçekten mükemmel ve güçlü biri olduğunu anlamaya, olumlu yönlerini görmeye başlamış. En olumlu yönlerinden biri ailesine sevgisini ifade edebilmesiymiş. istediği kadar büyümüş ve gerçek dünyaya açılmış olsun, babası onu hâlâ yanına çağırır ve “Seni seviyorum, minik kız” dermiş.

Artık minik olmayan minik kız bir gün bir telefon almış. Mükemmel babası ağır hastaymış. Felç geçirmiş. Babasının konuşamadığını söylemişler. Hatta kendisine söylenenleri anlayıp anlamadığından bile emin olmadıklarını belirtmişler. Artık gülümseyemiyor, gülemiyor, yürüyemiyor, kucaklayamıyor, dans edemiyor ve artık minik olmayan minik kızına onu sevdiğini söyleyemiyormuş.

Babasının yanına gitmiş. Odaya girdiğinde babası gözüne çarpmış. Uf acıkmış, artık güçlü görünmüyormuş. Babası ona bakmış, konuşmaya çalışmış, ama başaramamış.

Minik kız yapabileceği tek şeyi yapmış. Yatağa, mükemmel adamın yanına uzanmış. İkisinin de gözlerinden yaşlar gelmiş. Kollarını babasının hiçbir şey hissetmeyen omuzlarına dolamış.
Başı babasının göğsünde çeşitli şeyler düşünmüş. Geçmişteki güzel günleri, babasının onu nasıl koruduğunu ve sevdiğini hatırlamış. Kaybedeceği şeylerden dolayı, onu rahatlatan o sevgi sözcüklerini artık duymayacağından kederlenmiş.

Sonra babasının kalp atışlarını hissetmiş. Müziğin ve cümleciklerin yaşadığı bir kalbin atışlarıymış bunlar. Babasının kalbi atmaya devam etmiş, vücudunun diğer kısımlarına inen felçten habersizce atıyormuş. Ve minik ;kız orada uzanırken mucize gerçekleşmiş. Duymak istediklerini düyuvermiş.

Babasının kalbinden, artık dudaklarından dökülemeyen cümlecikler dökülüvermiş…

Seni seviyorum
Seni seviyorum
..,
Seni seviyorum …

Minik kız
Minik kız
Minik kız
Minik kız rahatlamış.

Yazan:Patty Han sen

Kitabın Adı:T.S.Ç Yüreğinizi Isıtacak Öyküler

Kitabın Yazarı:Jack Canfield / Mark Victor Hansen

Yayın Evi:HYB Yayıncılık

Category: Hayatın İçinden

About the Author ()

Comments are closed.