Böyle Bir Kardeş

| 20 Ağustos 2009

Arkadaşım Paul erkek kardeşinden Noel hediyesi olarak bir araba almıştı. Paul Noel gecesi ofisten çıktığında, yeni parıl parıl parlayan arabasının başındaki afacan çocuk ağzından adeta sular akarak, “Bu sizin arabanız mı bayım?” diye sormuş.

Paul başıyla onaylamış ve “Kardeşim Noel hediyesi olarak aldı.” demiş. Çocuk şaşırmış. “Yani kardeşiniz bunu size hediye etti ve siz hiç para ödemek zorunda kalmadınız mı? Tanrım, umarım…” Çocuk cümlesini tamamlamakta tereddüt etmiş.

Paul onun dileğinin ne olduğunu biliyormuş. Böyle bir kardeşi olmasını istediğinden eminmiş. Oysa çocuğun söylediği şey Paul’ü iliklerine kadar etkilemiş.

“Umarım ben de böyle bir kardeş olurum.”

Paul şaşkınlık içinde çocuğa bakmış. “Arabama binip bir tur atmak ister misin?” diye sormuş.

“Evet, bayılırım.”

Kısa bir tur attıktan sonra çocuk, “Bayım, benim evimin önünden geçmenizde bir sakınca var mı?” diye sormuş.

Paul gülümsemiş. Çocuğun isteğinin ne olduğunu anladığını düşünmüş. Komşularına büyük bir arabayla eve gelebileceğini göstermek istiyordur demiş içinden. Ama Paul yine yanılmış. Çocuk, “Şu iki basamağın olduğu yerde durabilir misiniz?” diye sormuş.

Basamaklardan çıkmış. Birkaç dakika sonra Paul onun yavaş yavaş yürüyerek geri geldiğini görmüş. Yanında sakat kardeşini taşıyörmüş. Kardeşin en alt basamağa oturtmuş ve iyice bir sarılıp ona arabayı göstermiş.

“İşte Buddy, aynen az önce sana söylediğim gibi değil mi? Erkek kardeşi Noel hediyesi olarak almış. Bir kuruş bile ödemek zorunda kalmamış. Bir gün ben de sana aynısını alacağım… O zaman aynen sana anlatmaya çalıştığım gibi bütün hayallerin gerçek olacak.”

Paul arabadan inmiş ve çocuğu arabanın ön koltuğuna oturtmuş, gözleri parlayan sakat kardeşini de yanına. Üçü birlikte arabayla unutamayacakları bir tur atmışlar.

O Noel gecesi Paul, isa’nın “Vermek kutsaldır” sözünü daha iyi anlamış.

Yazan:Dan Millman

Kitabın Adı:T.S.Ç Yüreğinizi Isıtacak Öyküler

Kitabın Yazarı:Jack Canfield / Mark Victor Hansen

Yayın Evi:HYB Yayıncılık

Category: Hayatın İçinden

About the Author ()

Comments are closed.