Nasıl Kaybettim

| 26 Mart 2010

“Severek asla bir şey kaybetmezsiniz. Ama hiçbir şey yapmadan durursanız, her zaman kaybedersiniz.”

Barbara De Angelis

Onu ilk gördüğüm günü asla unutamam. Susie Summers (büyüyü korumak için isim değiştirildi) bir rüya gibiydi. Pırıl pınl parlayan gözleri, sıcacık gülümsemesi ile kendisini tanıyan insanları (özellikle erkekleri) müthiş etkiliyordu.

Fiziksel güzelliği de büyüleyici olmasına rağmen ben onu her zaman gözle görülmeyen erdemleri nedeni ile hatırlayacağım. İnsanların dertlerini dert edinir ve onları hiç şikâyet etmeden dinlerdi. Mizah anlayışı sayesinde gününüzü şenlendirir ve güç anlarınızda her zaman doğru sözcükleri bulup kendinizi iyi hissetmenizi, sağlardı. Hem kızlar, hem de erkekler ona bir yandan hayranlık, bir yandan da saygı duyarlardı. O ise inanılmayacak kadar mütevazi idi.

Söylemeye gerek yok, peşinde birçok erkek vardı. Ben de bunlara dahildim. Bir gün onunla sınıfa kadar yürüdüm. Hatta bir keresinde, sadece o ve ben yemek yedik. Mutluluktan uçuyordum.

Sürekli, “Ah, ne olur Susie Summers gibi bir kız arkadaşım olsa” diye düşünüyordum. O zaman başka hiçbir kıza bakmazdım. Ama bu kadar müthiş bir kız elbette ki benden çok daha üstün birisi ile beraber olabilirdi. Öğrenci demeği başkanı olmama rağmen, kendime hiç şans tanımıyordum.

Mezun olarken ona elveda dedim.

Bir yıl sonra, bir alışveriş merkezinde onun en iyi arkadaşı ile karşılaştım. Boğazımda bir yumru ile Susie’nin nasıl olduğunu sordum.

“Nihayet seni unutmayı başardı” dedi. “Sen neden söz ediyorsun?” diye sordum.

“Sen ona çok zalim davrandın. Hep onunla sınıfa yürüyor ve onunla ilgilenmiş görünüyordun. Birlikte yemek yediğiniz günü hatırlıyor musun? Ertesi hafta belki ararsın diye telefonun başından ayrılmamıştı. Senin onu arayacağından ve bir randevu isteyeceğinden o kadar emindi ki!”

Reddedilmekten deli gibi korktuğum için hiçbir zaman ona duygularımdan söz etmemiştim. Ya onu arasa idim ve o da bana hayır dese idi? Olabilecek en kötü şey ne idi? Bana hayır demesi ve onunla birlikte olamamam. Peki şimdi ne oldu? ZATEN ONUNLA BiRLiKTE OLAMADIM! En kötüsü de ne biliyor musunuz?
Büyük bir olasıkla bana hayır demeyecekti.

Yazan:Jack Schlatter

Kitabın Adı:T.S.Ç

Kitabın Yazarı:Jack Canfield / Mark Victor Hansen / Jennifer Read Hawtgorne / Marci Shimoff

Yayın Evi:HYB Yayıncılık

Category: Hayatın İçinden

About the Author ()

Comments are closed.